Ysbrand van der Werf: Het mysterie van slaap

Video

Het mysterie van slaap

Terwijl wij dromen is ons brein hard aan het werk

Slaap is een fundamenteel onderdeel van ons leven. Maar eigenlijk weten we nog bar weinig over wat er gebeurt in onze hersenen als we in dromenland zijn. Waarom hebben we slaap nodig? En wat gebeurt er als we slaap tekort komen? Neurowetenschapper Ysbrand van der Werf droomt ervan het mysterie van slaap op te lossen.

In zijn slaaplaboratorium kijkt hij in het slapende brein van zijn proefpersonen. En om de verschillen tussen goede en slechte slapers te begrijpen, verzamelt hij via slaapregister.nl (een initiatief van collega Eus van Someren) zoveel mogelijk gegevens over het slaapgedrag van Nederlanders.

Onderzoeker

Dr. Ysbrand van der Werf

Ysbrand van der Werf(1971) probeert in zijn onderzoek een brug te slaan tussen fundamenteel onderzoek en de toepasbaarheid daarvan. Bij het NIN en het VUMC heeft hij twee onderzoekslijnen ontwikkeld: naar slaap en slaapverstoring en naar cognitieve stoornissen bij patiënten met de ziekte van Parkinson.

Instituut

  • De Jonge Akademie
  • Vrije Universiteit Amsterdam

Credits

Geproduceerd door: Fast Facts

Mogelijk gemaakt door: De Jonge Akademie en Ysbrand van der Werf

 

Met dank aan Bureau De Jonge Akademie, Iris Koopmans
 

Gemaakt door: Aline Idzerda 2012

In samenwerking met

Camera & montage: Studio Meester

Grafisch ontwerp: SproetS

Muziek: Daan van West